top of page

CLA EuroCup eBasketball Season 36: Pregled sezone

36. sezona CLA EuroCup-a u kiberkošarci već je završena, i s veseljem vam predstavljamo pregled cijele sezone. Tijekom dva tjedna, svi smo pratili kako se najbolji igrači iz svake regije natječu jedni protiv drugih kako bi saznali tko će ući u finalnu četvorku i sudjelovati u finalnoj fazi turnira.

U Ukrajini nas je vodeća četvorka iznenadila izostankom prethodnih lidera, dok je prisutnost novih igrača dodala raznolikost i intrigantnost procesu odabira. "Sparrow" je osigurao prvo mjesto s prednošću od 293 boda. "Romario", završivši na drugom mjestu, pokazao je svoje najbolje vještine kako bi se plasirao dalje. "Space_17", koji je odigrao jednu seriju više od ostalih, uspješno je zauzeo treće mjesto. Na četvrtom mjestu našao se "Jelly".

U Hrvatskoj smo svjedočili žestokoj borbi. "Skeletron" i "General77" zauzeli su prva dva mjesta, učvrstivši svoje pozicije kao neosporni lideri svoje zemlje. "cimke" je zauzeo treće mjesto bez mnogo brige o tome što mu protivnici pušu za vratom. "Virovec77" je odigrao samo 12 serija, no to je bilo dovoljno da osigura svoje mjesto u finalnoj fazi, gdje će pokazati svoje vještine ostalim igračima.

U Poljskoj, regiji s najjačim sastavom igrača, natjecanje je bilo najintenzivnije, jer je sudjelovanje bilo izuzetno traženo. "kudo_03" je s povjerenjem zauzeo prvo mjesto na ljestvici. Situacija je postala zanimljivija kasnije, jer je razlika između igrača bila minimalna. "KD_23_13", "maciek2306" i "Gdm" podijelili su drugo, treće i četvrto mjesto s razlikom od samo jednog boda. Bilo je uzbudljivo promatrati borbu gamera. Intenzivni mečevi i emocionalni preokreti nisu nas ostavili ravnodušnima.

Sa zadovoljstvom dijelimo rezultate grupne faze CLA EuroCup-a u kiberkošarci, sezona 36, koja se održala u subotu. Podsjećamo, dva najbolja igrača iz svake grupe, koji zauzmu prva i druga mjesta, prelaze u sljedeću fazu – "Final Six". Utakmice su bile nevjerojatno napete, jer je svaki igrač želio dostojno predstavljati svoju regiju i napredovati dalje.

Grupa A: "Sparrow" je imao impresivnu grupnu fazu, pobijedivši sve svoje protivnike i zauzevši prvo mjesto s devet bodova. Što se tiče drugog mjesta, "maciek2306" je pokazao iznimne vještine, osvojivši šest bodova i bez problema prošao u završnu fazu turnira.

Grupa B: "KD_23_13" nas je impresionirao ne samo tijekom grupne faze, već je briljirao i u Final Six-u. Osvojivši prvo mjesto s devet bodova, njegova igra, koju ste mogli pratiti u prijenosima uživo, doslovno je oduzimala dah. "Skeletron" je završio fazu s dvije pobjede, čime je osigurao svoje mjesto u sljedećoj fazi. Ova grupa je imala neke od najjačih natjecatelja, što je učinilo borbu još intenzivnijom.

Grupa C: "kudo_03" i "Gdm" pružili su nam poljski duo u završnoj fazi, obojica s istim brojem bodova. Podijelivši prvo i drugo mjesto, osigurali su posljednje dvije karte za "Final Six."

Nakon analize završne faze našeg turnira, najbolji igrači iz svih regija borili su se jedni protiv drugih kako bi saznali tko će osvojiti prvo mjesto. Uzbudljiva borba za zlato turnira, ispunjena zanimljivim utakmicama, donijela nam je vrtlog emocija.

Borba za zlato i EuroCup trofej ostala je neizvjesna do posljednjeg meča. "KD_23_13" je u ovoj borbi uspio osvojiti trofej. "kudo_03" je uzeo srebro, zahvaljujući boljoj razlici koševa. Treće mjesto zauzeo je igrač pod nadimkom "maciek2306". Zanimljivo je da su sve medalje ovog EuroCup-a otišle u Poljsku. Ovaj rezultat je doista impresivan, budući da se svaka kvalificirana regija trudi iskoristiti ovu priliku.

Želimo zahvaliti svim igračima koji su sudjelovali u ovoj sezoni. Vaš trud, predanost i strast prema igri učinili su ovaj turnir vrlo uspješnim.