top of page

CLA EuroCup eBasketball Season 36: Przegląd sezonu

36. sezon CLA EuroCup w e-koszykówce już się zakończył, i z radością przedstawiamy przegląd całego sezonu. Przez dwa tygodnie wszyscy obserwowaliśmy, jak najlepsi gracze z każdego regionu rywalizowali ze sobą, aby dowiedzieć się, kto wejdzie do finałowej czwórki i weźmie udział w ostatnim etapie turnieju.

Na Ukrainie najlepsza czwórka zaskoczyła nas brakiem dotychczasowych liderów, a obecność nowych graczy dodała różnorodności i intrygi do procesu selekcji. „Sparrow” zdobył pierwsze miejsce z przewagą 293 punktów. „Romario”, kończąc na drugim miejscu, pokazał swoje najlepsze umiejętności, aby awansować dalej. „Space_17”, który rozegrał jedną serię więcej niż inni, zajął trzecie miejsce. Na czwartym miejscu uplasował się „Jelly”.

W Chorwacji byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji. „Skeletron” i „General77” zajęli dwa pierwsze miejsca, umacniając swoje pozycje jako niekwestionowani liderzy swojego kraju. „cimke” spokojnie zajął trzecie miejsce, bez obaw o rywali depczących mu po piętach. „Virovec77” potrzebował jedynie 12 serii, aby zapewnić sobie miejsce w finałowej fazie, gdzie pokaże swoje umiejętności innym graczom.

W Polsce, regionie z najsilniejszym składem graczy, rywalizacja była najbardziej intensywna, ponieważ udział był bardzo pożądany. „kudo_03” pewnie zajął pierwsze miejsce w tabeli. Następnie sytuacja stawała się coraz bardziej interesująca, z bardzo małymi różnicami punktowymi między graczami. „KD_23_13”, „maciek2306” i „Gdm” podzielili między sobą drugie, trzecie i czwarte miejsce, zaledwie z jednym punktem różnicy. Obserwowanie zmagań graczy było naprawdę emocjonujące. Intensywne mecze i emocjonalne zwroty akcji trzymały nas w napięciu.

Z przyjemnością dzielimy się wynikami fazy grupowej CLA EuroCup eBasketball, sezon 36, która odbyła się w sobotę. Przypominamy, że dwóch najlepszych graczy z każdej grupy, którzy zajmą pierwsze i drugie miejsce, przechodzi do następnej fazy – „Finał Szóstki”. Mecze były niezwykle intensywne, ponieważ każdy chciał godnie reprezentować swój region i awansować dalej.

Grupa A: „Sparrow” miał imponującą fazę grupową, pokonując wszystkich swoich przeciwników i zdobywając pierwsze miejsce z dziewięcioma punktami. Co do drugiego miejsca, „maciek2306” pokazał wyjątkowe umiejętności, zdobywając sześć punktów i bez problemu awansował do finałowej fazy turnieju.

Grupa B: „KD_23_13” nie tylko zaimponował nam podczas fazy grupowej, ale także osiągnął sukces w „Finał Szóstki”. Zdobywając pierwsze miejsce i dziewięć punktów, jego gra, którą można było obserwować podczas transmisji na żywo, dosłownie zapierała dech w piersiach. „Skeletron” zakończył etap z dwoma zwycięstwami, co zapewniło mu awans do kolejnej fazy. W tej grupie byli jedni z najsilniejszych uczestników, co sprawiło, że rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta.

Grupa C: „kudo_03” i „Gdm” dali nam polski duet w finałowej fazie, obaj zdobyli tę samą liczbę punktów. Dzieląc między sobą pierwsze i drugie miejsce, zapewnili sobie dwa ostatnie bilety do „Finału Szóstki”.

Po przeanalizowaniu finałowej fazy naszego turnieju, najlepsi gracze ze wszystkich regionów walczyli ze sobą, aby dowiedzieć się, kto zajmie pierwsze miejsce. Ekscytująca walka o złoto turnieju, wypełniona emocjonującymi meczami, przyniosła nam wir emocji.

Walka o złoto turnieju i puchar EuroCup pozostała nierozstrzygnięta aż do ostatniego meczu. „KD_23_13” w tej rywalizacji zdobył puchar. „kudo_03” zdobył srebro dzięki lepszemu bilansowi koszy. Trzecie miejsce zajął gracz o pseudonimie „maciek2306”. Warto zauważyć, że wszystkie medale tego EuroCup-a przypadły Polsce. Wynik ten jest naprawdę imponujący, ponieważ każdy region zakwalifikowany do rywalizacji stara się zdobyć taką szansę.

Chcemy podziękować wszystkim graczom, którzy wzięli udział w tym sezonie. Wasza ciężka praca, oddanie i pasja do gry uczyniły ten turniej ogromnym sukcesem.